Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
639174
DzisiajDzisiaj124
RazemRazem639174
Tuesday, 02, czerwiec 2020

Interpelacje

Interpelacje 28.12.2011r.

 

Na Sesji w dniu 28.12.2011r. złożyłam trzy interpelacje.

1. Kto będzie Managerem hali po 1 stycznia 2012 roku?

Odp. Managerem będzie nadal Pani Aneta Stawicka.


2. Czy Pani Burmistrz przewiduje reorganizację szkół w celu wygenerowania oszczędności poprzez zmniejszenie kosztów administracyjnych?

Odp. Porównując naszą gminę z gminami ościennymi nie widzę takiej możliwości, żeby zamykać szkoły, zwalniać nauczycieli.

 

3. Jaki jest tryb postępowania przy organizacji imprez pod patronatem Rady Miejskiej w Blachowni?

Czy organizatorzy muszą wystąpić z pismem do rady i czy rada może decydować o przyznaniu środków na ten cel?

Jakie środki przewidziane są na zakup pucharów, pamiątek itp. pod patronatem Rady Miejskiej w Blachowni?

Odp. Ustawa jednoznacznie określa jakie kompetencje ma władza wykonawcza i jakie ma władza uchwałodawcza.Zapisy w budżecie, które Państwo widzicie, że są puchary, ewentualnie kwiaty przynależą do władzy wykonawczej. W dobrym tonie jest i na pewne imprezy zapraszam i życzę sobie, żeby Pan Przewodniczący również ze mną uczestniczył. Jeśli chodzi o środki, no to jest jasny zapis w budżecie. Na jednej z komisji już wyjaśniałam, że Was jako Radę reprezentuje Przewodniczący. Jednoznaczne jest to z tym, że jeśli razem jesteśmy na jakieś uroczystości, to jesteście wszyscy Państwo reprezentowani.

Innych możliwości niestety ustawodawca nie daje.

Ps. Niestety nie otrzymałam odpowiedzi na pierwsze dwa pytania. Nie wiem co ma zrobić organizator chcący zorganizować imprezę pod patronatem Rady Miejskiej. Nie wiem, czy Rada może decydować o przyznaniu środków. Zresztą...jakie środki są przewidziane? Też nie wiem, ponieważ w budżecie wiele składników wrzuconych jest do "jednego worka".