Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
851449
DzisiajDzisiaj125
RazemRazem851449
Saturday, 24, wrzesień 2022

Interpelacje

Interpelacja międzysesyjna

INTERPELACJA

z dnia 12 grudnia 2011r.

Na Sesji Rady Miejskiej w Blachowni w dniu 7 grudnia 2011 roku Pan Piotr Kurkowski przedstawił Radzie informacje na temat zadania Powiatu ujętego w Wieloletniej Prognozie Inwestycyjnej pt.: „Kontynuacja przebudowy drogi powiatowej nr 1046 S ul. Sienkiewicza w miejscowości Blachownia” o wartości 2 mln zł. Stwierdził też, że Zarząd Powiatu zaproponował wycofanie tego zadania z Wieloletniej Prognozy argumentując to zrealizowaniem zadania pt.: „Remont Jazu” . Poinformował także, że Radni Rady Miejskiej w Blachowni pod przewodnictwem Edyty Mandryk złożyli szeroki wachlarz propozycji do realizacji w budżecie na 2012r.,  w tym remont ulicy Sienkiewicza. Pan Kurkowski stwierdził, że Zarząd Powiatu po tej informacji pochylił się nad Wieloletnią Prognozą Inwestycyjną i przeanalizował  zadania, które były zrealizowane na terenie Blachowni i wycofał zadanie, które czekało na realizację tj. wspomniany remont ul. Sienkiewicza. W podsumowaniu Pan Kurkowski poprosił mnie o rozważne pisanie pism do różnych instytucji  stwierdzając, że jest to pierwszy efekt negatywnej pracy mojej i moich kolegów. Wysnuł tezę, że jakoby  jakieś moje pismo z października kierowane do Starosty doprowadziło do wykreślenia zadania z planu Starostwa. Według wyrażonej przez Niego opinii jestem główną winowajczynią wykreślenia tej inwestycji. Jako, że zostało to poruszone publicznie, proszę o wyjaśnienie kilku zasadniczych kwestii związanych z tymi pomówieniami.

 

 1. Proszę o informację, czy Pan Kurkowski na Sesji w dniu 7 grudnia wyrażał  swoją opinię jako Radny Powiatowy, czy reprezentował stanowisko Burmistrza? Jest to o tyle trudne do ustalenia, że moim zdaniem jako Radny Powiatowy mógł mieć udzielony głos na takich samych prawach, jak każdy inny mieszkaniec, czyli w wolnych wnioskach mieszkańców.
 2. Proszę o informację, czy radni oraz mieszkańcy Blachowni mogą zgłaszać wnioski z propozycją zadań  do budżetu powiatu częstochowskiego?
 3. Proszę o informację, czy kierowane były wnioski zadań do budżetu Starostwa Powiatowego na rok 2012  przez Burmistrza Blachowni? Jeżeli tak, to proszę o informacje jakie to były zadania, ponieważ nie zostaliśmy o tym poinformowani.
 4. Proszę o informację, jakie rzekomo pismo skierowałam do Starosty w październiku br. na które powoływał się Pan Kurkowski, a dotyczące zadania związanego z remontem ulicy Sienkiewicza? Jedynym  pismem skierowanym do Starosty był wspólny wniosek Radnych: Andrzeja Cierpiała, Krzysztofa Imiołka, Marka Kułakowskiego, Edyty Mandryk oraz Wacława Matuszewskiego. Wniosek został skierowany w dniu 21 września br. i to za pośrednictwem Burmistrza Blachowni.
 5. Jakie działania destrukcyjne, o których wspomniała Pani Burmistrz na ostatniej Sesji prowadzone są przez Radnych Rady Miejskiej w Blachowni?
 6. Jakie dodatkowe czynności zlecane były wykonawcą usług  na terenie Gminy Blachownia przez obecnych Radnych Rady Miejskiej?
 7. Czy radni, jak również mieszkańcy mogą kierować pisma do Urzędu Miejskiego w Blachowni oraz innych instytucji Państwowych w celu uzyskania informacji na temat działań prowadzonych przez Burmistrza Blachowni?
 8. Czy radni oraz mieszkańcy mają prawo prowadzić wszelkie dopuszczane przez prawo czynności w celu kontroli funkcjonowania władzy samorządowej na wszystkich szczeblach?
 9. Czy Radni Rady Miejskiej w Blachowni oraz mieszkańcy mają prawo zgłaszania swoich zastrzeżeń dotyczących prac prowadzonych na terenie Gminy Blachownia?
 10. Jakie ograniczenia techniczne stoją na przeszkodzie zakupu energii elektrycznej od dostawcy gwarantującego najniższą cenę sprzedaży?
 11. Proszę wyjaśnić precyzyjnie, dlaczego nie stać naszej gminy na rozpisanie przetargu na zakup energii elektrycznej, a tym samym możliwości jej tańszego zakupu?

Odpowiedź: