Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
709047
DzisiajDzisiaj212
RazemRazem709047
Saturday, 05, grudzień 2020

Aktualności

TRIATLON. Setki tysięcy pożarły sinice.

29 sierpnia 2018 r.

Dzisiaj dostałam dokumenty na sesję, która ma się odbyć 5 września br. Jeden projekt uchwały dotyczy zmiany uchwały nr 272/LI/2018 w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018r. Zmianie uległ załącznik do uchwały, w którym przedstawiona jest kalkulacja kosztów. Okazuje się, że ze środków, które przeznaczone są na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiazywania problemów uzależnień w naszej gminie kwota 114 890,45 zł zostanie przeznaczona na dofinasowanie Triatlonu.  Pierwotnie miało to być 20 tys. zł. Wydatki wzrosły zatem o prawie 100 tys. złotych względem planowanych. Wszystko jednak wskazuje na to, że koszty organizacji imprezy są dużo większe niż 114 tys. zł.  Jakie konkretnie? Zapewne do wyborów się nie dowiemy, tym bardziej, że kłamstw na temat kwot wydatkowanych na ten cel było wiele.

Triatlon!!! Szlagierowa impreza sportowa. Oczko w głowie naszych władz kosztuje naszą gminę setki tysięcy złotych. Jesteśmy tak bogaci, że płacimy obcym firmom i zapewne ich pośrednikom ogromne pieniądze za tzw. promocję. Czego? Tego nie wiem.

To jest skandal i działanie na szkodę mieszkańców. Bo jak można ocenić wydatkowanie setek tysięcy złotych na zachcianki włodarzy. Dla porównania na Przełajową Ósemkę przeznaczono tylko 12 tys. zł. Na dofinasowanie klubów sportowych w 2018 roku przeznaczono kwotę 165 tys. zł. Zatem wszystko wskazuje na to, że jedna impreza sportowa, czyli triatlon, kosztuje nas podatników więcej, niż wynoszą wszystkie wydatki poniesione na działalność klubów sportowych w Blachowni.

A co z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych w Gminie?  Co z narkomanią?