Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
765253
DzisiajDzisiaj272
RazemRazem765253
Sunday, 25, lipiec 2021

Aktualności

No i po Sesji

Środowa Sesja przebiegła bardzo spokojnie. Radni nie mieli zastrzeżeń do proponowanych uchwał i głosowali  w większości  jednomyślnie.

Bardzo ważnym punktem  Sesji było podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie Blachowni dla przebiegu gazociągu wysokiego ciśnienia pn. „Blachownia-Kłobuck”, oraz pn. „ Gazociąg Aleksandria- Blachownia” – w głosowaniu wszyscy Radni byli jednomyślni i zagłosowali  za uchwałą.

Kolejna ważną sprawą, nurtującą zdecydowaną większość  Mieszkańców Blachowni była uchwała związana z remontem jazu. Uchwała dotyczyła udzielenia w formie dotacji celowej ze środków budżetu miasta na 2011 rok, pomocy finansowej w wysokości 100 000 zł Powiatowi Częstochowskiemu. Uchwałę przyjęto piętnastoma głosami za.

 

A teraz dobra informacja dla rodziców, którzy zapisali swoje pociechy do przedszkola.

 

Radni ustalili i przegłosowali stawkę opłaty za dodatkowe godziny spędzone w przedszkolu w wysokości 1,25 zł. Propozycja w projekcie uchwały zaproponowanej przez Burmistrza Blachowni wynosiła 1,50 zł.

 

Przedszkola prowadzone przez gminę Blachownia zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie 5 godzin dziennie oraz naukę religii. Oplata za świadczenia udzielane w czasie przekraczającym wymiar 5 godzin wynosić będzie zgodnie z podjętą uchwałą 1,25 zł. za każdą rozpoczętą godzinę zajęć dydaktycznych, opiekuńczych lub wychowawczych. Oplata ustalana będzie miesięcznie jako iloczyn liczby godzin zajęć i stawki 1,25 zł. Podana stawka będzie obowiązywać od dnia 1 września 2011 r. Dwadzieścia pięć groszy poniżej propozycji Pani Burmistrz to może niewiele, ale dla wielu niezamożnych rodzin w skali miesiąca na pewno pozwoli na zaoszczędzenie kwoty dla nich znaczącej, szczególnie w sytuacji ciągle rosnących kosztów utrzymania.