Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
651873
DzisiajDzisiaj165
RazemRazem651873
Tuesday, 14, lipiec 2020

Aktualności

Dziwna gra kosztem mieszkańców

12 lutego 2018 r.

NOWA KOMUNIKACJA PUBLICZNA W BLACHOWNI! PUNKTUALNA-PRZYJAZNA-DARMOWA!

Burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska zakończyła negocjacje z wyłonionym w drodze publicznego postępowania – przewoźnikiem, który w ciągu najbliższych tygodni przejmie obsługę komunikacji w Gminie Blachownia(…).

Taki komunikat został przekazany za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miejskiego w dniu 25 stycznia br. mieszkańcom Blachowni. Na spotkaniach z Radnymi podana została także data od kiedy nowy przewoźnik ma rozpocząć świadczenie usług. Zgodnie z zapowiedziami Pani Sylwii Szymańskiej Burmistrza Blachowni począwszy od dnia  1 marca br. mieszkańcy naszej Gminy będą mogli korzystać z usług nowego przewoźnika, który ma być punktualny, przyjazny, a przejazdy w granicach gminy mają być darmowe.

Dzisiaj przeczytałam na profilu fb. Pani sołtys Łojek Magdaleny Maciążki pismo z odpowiedzią jaką udzieliła jej Pani burmistrz Sylwia Szymańska dotyczące zapytania ofertowego na usługę polegającą na świadczeniu usług w zakresie regularnych przewozów osób w transporcie drogowym w Gminie Blachownia. W piśmie tym datowanym na 29 stycznia br. Pani burmistrz wyjaśnia, że w chwili obecnej trwają negocjacje z potencjalnym Wykonawcą usług transportowych, dotyczące tras komunikacyjnych, częstotliwości przejazdów, tak aby możliwie jak najlepiej skomunikować Gminę Blachownia.

Zapytam zatem. O co w tym wszystkim chodzi !!! Czemu w dniu 25 stycznia Burmistrz Blachowni ogłasza zakończenie negocjacji, a cztery dni później pisze, że negocjacje jeszcze trwają i to z „potencjalnym” Wykonawcą.

Jaki cel ma Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska wprowadzając mieszkańców w błąd podając dwie sprzeczne informacje?

Marazm, bałagan, brak kompetencji to słowa, które najlepiej oddają to czego jesteśmy świadkami. Mam tylko nadzieję, że w tym całym chaosie i bałaganie nie zostało złamane prawo i procedury. Choć nadzieja, jak to mówią…