Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
765251
DzisiajDzisiaj270
RazemRazem765251
Sunday, 25, lipiec 2021

Aktualności

Transport publiczny – procedura trwa

8 stycznia 2018 r.

W dniu 4 stycznia br. na stronie BIP Gminy Blachownia opublikowane zostało zapytanie ofertowe na usługę polegającą na świadczeniu usług w zakresie regularnych przewozów osób w transporcie drogowym na terenie Gminy Blachownia. Termin składania ofert upływa w dniu 11 stycznia o godzinie 12.00. Oferty można składać mailowo, za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście. W szczegółowym opisie zamówienia określne zostały godziny kursowania, trasy przejazdu, ilości kursów oraz ich częstotliwość. Na tej podstawie potencjalni Wykonawcy mają zaproponować miesięczną stawkę za wykonaną usługę transportową w granicach gminy, w okresie dni nauki szkolnej oraz w okresie wolnym od nauki. Ponadto w ofercie trzeba zaproponować stawki za bilety jednorazowe normalne i ulgowe, a także stawki za bilety miesięczne normalne i ulgowe dla uczniów. Jedynym kryterium wyboru będzie cena, a umowa zostanie podpisana na 12 miesięcy. Wykonawcy muszą także przedstawić w ofercie proponowany rozkład jazdy na poszczególnych liniach komunikacyjnych, przykładowe tabliczki przystankowe oraz informację o liczbie środków transportu, którymi realizowane będą usługi transportowe z zastrzeżeniem, że nie mogą być starsze niż wyprodukowane w roku 2000. Autobusy mają docierać na Cisie, Trzepizury, Malice, Gać, Ostrowy, Łojki i Blachownię. Powierzenie świadczenia usługi zewnętrznej firmie transportowej powoduje, że to Gmina stanie się organizatorem transportu zbiorowego na swoim terenie, ale również na trasie do Częstochowy.

Więcej na temat usługi, jej warunków, dodatkowych wymagań, trybu składania skarg, zasady rozliczeń, wysokości kar i inne ważne dla wykonywania usługi parametry nie są mi niestety znane, jak i nie są zapewne znane potencjalnym Wykonawcom, którzy są zainteresowani wykonaniem usługi. Powód jest prozaiczny, ponieważ w dokumentach udostępnionych na stronie BIP (stan na dzień 08.01.2018r. godz. 9.00) próżno szukać wzoru umowy, na który powołuje się Zamawiający w formularzu ofertowym. Przypadek, roztargnienie czy siła wyższa?