Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
651867
DzisiajDzisiaj159
RazemRazem651867
Tuesday, 14, lipiec 2020

Interpelacje

Interpelacje_25_maja_2011

VIII Sesja Rady Miejskiej - 25 maja 2011 r.

 

Na Sesję w dniu 25 maja br. miałam przygotowanych dziesięć interpelacji. Tak duża ilość  dokumentów jest wynikiem rozmów z mieszkańcami i próbą zwrócenia uwagi na drobne, ale dość istotne problemy.

Pani Burmistrz w tym dniu skorzystała ze swojego prawa i na wszystkie interpelacje udzieliła odpowiedzi ustnej. Nie bardzo cieszy mnie taka forma odpowiedzi, ponieważ nie wyczerpuje w pełni poruszanego tematu.

Poniżej znajdziecie Państwo tematy interpelacji i odpowiedzi, które udało mi się zanotować.

 

Interpelacja 12 - Chodnik na ulicy Sienkiewicza - zapada się kostka brukowa.

Odpowiedź - Urząd Miasta wystąpił w tej sprawie do Powiatu.

 

 

Interpelacja 13 - Modernizacja ulicy Cmentarnej - projekt budżetu na 2011 rok przewidywał II etap modernizacji tej ulicy. Z niewiadomych przyczyn inwestycja   ta została jednak wyprowadzona. Spytałam, czy zostały poczynione kroki, aby otrzymać na ten cel dotację np. z Programu Rozbudowy Dróg Lokalnych.

Odpowiedź - modernizacja ulicy nastąpi, gdy tylko znajdą się środki. Jesteśmy na 17 miejscu.

 

Interpelacja 14 - Utwardzenie dojazdu do śmietnika na ulicy Sienkiewicza - prośba Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Sienkiewicza 11. Interpelację ponowię, ponieważ nie zawierała wszystkich istotnych informacji. (interpelacja_NR_14_25_05_2011)

 

Interpelacja 15 - Zadłużenie najemców mieszkań komunalnych - zadłużenie najemców względem Zarządu Mieniem Komunalnym przekracza kwotę 1400000 zł. Jak ściągnąć zaległe zobowiązania? (więcej pytań: interpelacja_NR_15_25_05_2011)

Odpowiedź - niebawem Radni otrzymają wykaz stanu zadłużenia najemców lokali komunalnych i procesu windykacji należności z tytułu czynszu za najem lokali. Osoby w trudnej sytuacji finansowej mogą prosić o rozłożenie na raty zaległości dot. zadłużenia, bez odsetek.

 

Od Kierownika Zarządu Mieniem Komunalnym w Blachowni otrzymałam analizę stanu zadłużenia najemców lokali komunalnych i procesu windykacji należności w latach 2003 - 2009. Myślę jednak, że za rok 2010 powinna być już dawno wykonana.

 

Interpelacja 16 - Opróżnianie pojemników na odpady segregowane - prośba o częstsze ich opróżnianie.

Odpowiedź - opróżnianie pojemników na odpady następuje dwa razy w miesiącu, często napełniane są przez mieszkańców tylko do połowy.

 

Interpelacja 17 - Naprawa ulicy Miodowej oraz parkingu nad stawem - na osiedlu Miodowa prowadzonych jest najmniej inwestycji finansowanych przez miasto. Prosiłam o naprawę nawierzchni ulicy Miodowej na wysokości bloku nr 3. Parking nad stawem, od strony brodzika, także posiada sporo ubytków asfaltu.

Odpowiedź -  ulica Miodowa należy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Blachowni. Inwestycja dotycząca remontu nawierzchni  parkingu może nastąpić po opracowaniu miejscowego planu zagospodarowania terenu.

 

 

Interpelacja 18 - Monitoring miejski - (interpelacja_NR_18_25_05_20011)

Odpowiedź - zamierzam wprowadzić monitoring miejski w tej kadencji. Policja wskaże 10 miejsc niebezpiecznych w naszej miejscowości.

 

Interpelacja 19 - Przejście dla pieszych na ulicy Kubowicza - skrzyżowanie z ulicą Sienkiewicza.

Odpowiedź - zgłosimy do Powiatu prośbę o wyznaczenie przejścia dla pieszych. Nastąpi to jednak dopiero po remoncie chodnika na ulicy Kubowicza.