Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
926233
DzisiajDzisiaj157
RazemRazem926233
Monday, 25, wrzesień 2023

Interpelacje

SESJA - 28 listopada 2017 roku

Według protokołu z obrad XLVII Sesji Rady Miejskiej w Blachowni, odbytej w dniu 28 listopada 2017 roku

Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk złożyła interpelacje w sprawie:

1. Transportu zbiorowego, jaka firma do 1 stycznia 2018 roku będzie świadczyć usługi dla Gminy?

2. Zapytała czy została podpisana umowa z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę na oczyszczenie zalewu?

3. Czy w przetargu na zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wprowadzono ograniczenie zakresu robót, czy pozostało wszystko bez zmian?

4. Gmina zawarła porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie na budowę chodnika przy ul. Piastów. Czy Gmina rozmawia lub rozmawiała ze Starostwem na temat remontu chodnika przy ul. Sienkiewicza, na którym potykają się osoby starsze?

5. Czy bieżnia przy Szkole Podstawowej Nr 3 będzie w tym roku wykonana?

Burmistrz Blachowni udzieliła odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski radnych:

Przewodniczącej Rady Miejskiej Edycie Mandryk w sprawie:

Transportu zbiorowego odpowiedziała, że na posiedzeniu Komisji Połączonych przedstawi informacje w tej sprawie, ponieważ trwają rozmowy w celu zabezpieczenia transportu mieszkańcom. Rozpatrywane są trzy warianty rozwiązania problemu w tej kwestii.

Podpisania umowy z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę na oczyszczenie zalewu odpowiedziała, że w czwartek zostanie podpisana umowa. Odwołanie dwóch firm zostało odrzucone i można przystąpić do podpisania umowy.

Zagospodarowania terenu wokół zbiornika wprowadzono ograniczenie zakresu robót, poinformowała, że został ogłoszony przetarg w takim samym zakresie jak było w pierwszej części. Do 11 grudnia jest termin składania ofert.

W sprawie chodnika przy ul. Sienkiewicza poinformowała, że do Starostwa Powiatowego w Częstochowie zostały złożone wnioski do budżetu na 2018 rok o remont ulic, w tym również o ul. Sienkiewicza.

Realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego – Blachownia Południe odpowiedziała, że w kwestii budowy bieżni i skoczni przy Szkole Podstawowej Nr 3 wykonana została dokumentacja projektowa, która pochłonęła część środków. Pozostała kwota jest  niewystarczająca na wykonanie bieżni i skoczni. Wystosowano kilka zapytań ofertowych (dziesięć) żadna firma nie zgłosiła się. Szacunkowy koszt wykonania jest znacznie niższy niż realne wykonanie tej inwestycji. Najprawdopodobniej inwestycja nie zostanie wykonana.