Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
866763
DzisiajDzisiaj54
RazemRazem866763
Saturday, 26, listopad 2022

Interpelacje

Interpelacja z dnia 18 lipca 2017 r.

 

Dotyczy: ułożenia nakładki asfaltowej na ulicach: Partyzantów, Marii Curie Skłodowskiej, Księżycowej i Handlowej.

 

Zwracam się ponownie do Pani burmistrz z prośbą dotyczącą ułożenia nakładki asfaltowej na ulicach Partyzantów, Marii Curie Skłodowskiej, Księżycowej i Handlowej. Wiem, że remont ww. ulic został zgłoszony w ramach tzw. schetynówek i choć wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony, to podobno jest jeszcze szansa, że znajdą się dodatkowe pieniądze w programie, umożliwiające dofinansowanie remontu tych ulic jeszcze w tym roku.

Proszę mieć na uwadze, że kilka lat temu przy okazji budowy kanalizacji wykonana została podbudowa, która z każdym rokiem ulega coraz większej degradacji, co z każdym dniem zwiększa koszty zaplanowanych prac. Na przestrzeni tych lat w podbudowie powstały dziury i wgłębienia uniemożliwiające bezpieczne poruszanie się, a podczas opadów deszczu powstają spore kałuże, które trudno jest ominąć. Należy pamiętać, że po ww. drogach każdego dnia, nawet kilka razy dziennie poruszają się mieszkańcy, którzy dojeżdżają do pracy, szkoły czy na zakupy.

Proszę zatem w imieniu mieszkańców i swoim, żeby w razie nieotrzymania dotacji wykonać nakładkę na tych ulicach jeszcze w tym roku, a brakującą kwotę wygospodarować z oszczędności oraz z inwestycji, których realizacja w tym roku z różnych powodów nie dojdzie do skutku.