Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
946835
DzisiajDzisiaj81
RazemRazem946835
Thursday, 29, luty 2024

Aktualności

ZAPROSZENIE NA KONCERT POŚWIĘCONY PAMIĘCI DOKTORA LONGINA TARNAWSKIEGO

 

Serdecznie zapraszam Państwa na koncert  poświęcony pamięci dr Longina Tarnawskiego, który odbędzie się 31 lipca br. o godzinie 19.00 w Sali Miejskiego Domu Kultury w Blachowni.

W koncercie utwory m.in.: J.F.HAENDLA, W.A.MOZARTA, G.VERDIEGO, CH.W.GLUCKA, A.CUELLO PIRAQUIBIS'a, J.S.BACHA.

Wykonawczyniami utworów będą: solistka Filharmonii Krakowskiej Pani Miranda Gołębiowska-Exner  i wiolonczelistka Pani  Magdalena Zubrzycka.

Podczas koncertu zostanie przekazana opieka nad ławeczką im. doktora Longina Tarnawskiego władzom Blachowni. Ławeczka została posadowiona na skwerze między ulicą Bankową, a ulicą Kubowicza, o którym już dziś możemy mówić „Skwer im. doktora Longina Tarnawskiego”.

 

Projekt realizowany przez Fundację "Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich" dzięki wsparciu WBK Bank Zachodni i Muzeum Historii Polski w ramach zadania "Architekci naszej rzeczywistości".