Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
610535
DzisiajDzisiaj124
RazemRazem610535
Tuesday, 18, luty 2020

Aktualności

Tor w Wyrazowie

1 kwietnia 2019 r.

Kilka miesięcy temu wszystkie serwisy informacyjne obiegła informacja, że nasza gmina wybuduje kosztem kilkudziesięciu milionów złotych nowoczesny tor wyścigowy w Wyrazowie. Dzisiaj jest już niemal pewne, że za trzy lata zagościmy najlepszych kierowców rajdowych z całego świata.

Determinacja władz lokalnych oraz wzorowe zarządzanie finansami publicznymi zostało dostrzeżone przez władze centralne, które zapowiedziały przyjęcie  w najbliższych dwóch tygodniach tzw. specustawy gwarantującej finansowe wsparcie tej niezwykle ważnej wizerunkowo inwestycji w kwocie 130 mln zł.

Węgrzy mają swój Hungaroring, my będziemy mieli swój Blachowniaring. A to dopiero początek dobrych wiadomości!!! Jak donosi F1MotoSportBild niewykluczone, że za trzy lata na nowopowstałym torze w Wyrazowie mają zostać rozegrane pierwsze w Polsce zawody Formuły 1 w cyklu Grand Prix Polski!!! Zatem list wysłany do Roberta Kubicy przez władze naszej gminy to nie przypadek, tylko element konsekwentnie realizowanego celu, jakim jest wpisanie Blachowni na mapę sportów motorowych.

Czy zatem Robert Kubica będzie miał możliwość wystąpienia przed polską publicznością? Wszystko wskazuje na to, że już niedługo, bo na wiosnę 2022 roku zobaczymy zmagania najlepszych z najlepszych wraz z Robertem Kubicą. Stoimy zatem przed historyczną szansą, ponieważ z zapewnień Światowej Rady Sportów Motorowych wynika, że jak zdamy egzamin wzorowo, zawody Grand Prix F1 w Wyrazowie zagoszczą na stałe w kalendarzu wyścigów Formuły 1, tym bardziej, że napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie stawia pod znakiem zapytania rozgrywanie w przyszłości zawodów w Bahrajnie. My natomiast mamy szansę wypełnić tę lukę.

Brzmi to jak niespełniony sen. Jednak jest to efekt konsekwentnej i przemyślanej polityki, jaką władze naszej gminy prowadzą od ponad czterech lat po okresie stagnacji i zacofania. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki i wierzyć, że już niedługo nasza gmina stanie się stolicą Polski w sportach motorowych.