Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
765254
DzisiajDzisiaj273
RazemRazem765254
Sunday, 25, lipiec 2021

Aktualności

Przetarg prawie rozstrzygnięty

3 stycznia 2018 r.

Dzisiaj o godzinie 9.30 nastąpiło otwarcie ofert, które zostały złożone w postępowaniu przetargowym pn. „Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika Blachownia - zagospodarowanie terenów przyległych do zalewu”. Jak się okazało do godziny 9.00 wpłynęła tylko jedna oferta firmy TEL-BRUK Jarosław Telenga z Częstochowy o wartości brutto 4.358.888,68 zł. Zamawiający, czyli Gmina Blachownia na realizację zadania przeznaczyła 4.300.000,00 zł. Oznacza to, że złożona oferta ponownie jest wyższa niż zakładano, chociaż ze względu na błędnie wykonane kosztorysy inwestorskie, które były niedoszacowane około 40%, zadanie zostało mocno ograniczone w swoim zakresie. Mimo wszystko cena okazała się i tak wyższa. Na szczęście oferta tylko nieznacznie przekracza zaplanowaną kwotę (około 1,3%) co daje Zamawiającemu możliwość podjęcia decyzji o zwiększeniu środków bez negatywnych konsekwencji dla budżetu.

Jeżeli tak się stanie, a nie zakładam, że będzie inaczej, Wykonawca zostanie wezwany do uzupełnienia oferty o wymagane w SIWZ dokumenty. Po pozytywnej weryfikacji zostanie dokonany wybór najkorzystniejszej oferty, w tym przypadku Wykonawcy, który jako jedyny złożył ofertę, a następnie można będzie przystąpić do podpisania umowy. Jeżeli Wykonawca posiada wszystkie niezbędne dokumenty i wykaże trochę dobrej woli, może je dostarczyć wcześniej niż w ustalonym w wezwaniu terminie, co może o kilka dni przyspieszyć procedurę. A ponieważ nie ma innych Wykonawców, którzy ewentualnie mogliby się odwołać, to i samą umowę można będzie podpisać szybciej niż wynika to z ustawowych terminów. Zatem, jak wszystko pójdzie dobrze, za kilka dni będziemy mogli odtrąbić sukces kolejnego, ale jakże ważnego etapu, jakim jest wyłonienie Wykonawcy.

Zagospodarowanie terenu wokół zalewu jest nieodłącznym elementem oczyszczenia samego zbiornika. Za kilka lat, kiedy inwestycja zostanie zakończona, tereny te nabiorą nowego wyglądu przy zachowaniu swoich walorów przyrodniczych.

Zanim jednak to się stanie, to niestety musimy poczekać do wyłonienia Wykonawcy, bo to, że jest tylko jedna oferta, której wartość jest do zaakceptowania, nie oznacza, że Wykonawca ten już dzisiaj został wyłoniony, bo nie wiemy czy jego oferta jest ważna, nie mówiąc już o podpisaniu umowy. Trzymajmy zatem kciuki i wierzmy, że wszystko będzie po naszej myśli.