Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
613021
DzisiajDzisiaj165
RazemRazem613021
Thursday, 27, luty 2020

Aktualności

Propozycje zmian w zadaniach inwestycyjnych do projektu budżetu na rok 2018

4 grudnia 2017 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Budżetu, Infrastruktury, Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, złożyłam dwa wnioski, które dotyczyły zmian w zadaniach inwestycyjnych do projektu budżetu na rok 2018.

Treść pierwszego wniosku:

Wnioskuję o wprowadzenie do projektu budżetu na rok 2018 następującego zadania:

Remont łazienek w Komisariacie Policji w Blachowni

przy ulicy 1 Maja w kwocie 35.000 zł.

Wnioskuję, aby źródłem finansowania tego zadania było zmniejszenie kwoty przeznaczonej na promocję gminy (Dział 750, Rozdział 75075) w tej samej kwocie.

UZASADNIENIE

Pomieszczenia Komisariatu Policji w Blachowni są w bardzo złym stanie technicznym. Oprócz policjantów z łazienek korzystają także petenci. Wniosek podyktowany jest zastrzeżeniami i zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Częstochowie. Z informacji, które przekazał komendant na ostatnim posiedzeniu Komisji Budżetu, Infrastruktury, Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, już dwukrotnie został przełożony termin wykonania zaleconych przez sanepid prac.

W świetle powyższego uzasadnienia wnoszę o przyjęcie propozycji zadania do projektu budżetu na 2018 rok.

Niestety 4 głosami „za”, 6 głosami „przeciw” i 1 „wstrzymującym się” wniosek został odrzucony.

Mój wniosek poparli Państwo Radni: Beata Matuszewska, Irena Popczyk, Jacek Rogut i Cezary Osiński.

Drugi wniosek dotyczył budowy bieżni i skoczni w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Blachowni,  przy  ulicy Wspólnej. Projektu, który przeszedł pozytywną ocenę formalną oraz został zaakceptowany w zakresie przedstawionego kosztorysu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2017W głosowaniu, które odbyło się w roku 2016 propozycja ta została wybrana przez mieszkańców Blachowni. Niestety ta inwestycja, choć znalazła się w budżecie na rok 2017 nie została zrealizowana, ale o tym napiszę w następnym artykule.