Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
965272
DzisiajDzisiaj17
RazemRazem965272


Monday, 20, maj 2024

SESJA - 28 listopada 2017 roku

Według protokołu z obrad XLVII Sesji Rady Miejskiej w Blachowni, odbytej w dniu 28 listopada 2017 roku

Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk złożyła interpelacje w sprawie:

1. Transportu zbiorowego, jaka firma do 1 stycznia 2018 roku będzie świadczyć usługi dla Gminy?

2. Zapytała czy została podpisana umowa z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę na oczyszczenie zalewu?

3. Czy w przetargu na zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wprowadzono ograniczenie zakresu robót, czy pozostało wszystko bez zmian?

4. Gmina zawarła porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie na budowę chodnika przy ul. Piastów. Czy Gmina rozmawia lub rozmawiała ze Starostwem na temat remontu chodnika przy ul. Sienkiewicza, na którym potykają się osoby starsze?

5. Czy bieżnia przy Szkole Podstawowej Nr 3 będzie w tym roku wykonana?

Burmistrz Blachowni udzieliła odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski radnych:

Przewodniczącej Rady Miejskiej Edycie Mandryk w sprawie:

Transportu zbiorowego odpowiedziała, że na posiedzeniu Komisji Połączonych przedstawi informacje w tej sprawie, ponieważ trwają rozmowy w celu zabezpieczenia transportu mieszkańcom. Rozpatrywane są trzy warianty rozwiązania problemu w tej kwestii.

Podpisania umowy z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę na oczyszczenie zalewu odpowiedziała, że w czwartek zostanie podpisana umowa. Odwołanie dwóch firm zostało odrzucone i można przystąpić do podpisania umowy.

Zagospodarowania terenu wokół zbiornika wprowadzono ograniczenie zakresu robót, poinformowała, że został ogłoszony przetarg w takim samym zakresie jak było w pierwszej części. Do 11 grudnia jest termin składania ofert.

W sprawie chodnika przy ul. Sienkiewicza poinformowała, że do Starostwa Powiatowego w Częstochowie zostały złożone wnioski do budżetu na 2018 rok o remont ulic, w tym również o ul. Sienkiewicza.

Realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego – Blachownia Południe odpowiedziała, że w kwestii budowy bieżni i skoczni przy Szkole Podstawowej Nr 3 wykonana została dokumentacja projektowa, która pochłonęła część środków. Pozostała kwota jest  niewystarczająca na wykonanie bieżni i skoczni. Wystosowano kilka zapytań ofertowych (dziesięć) żadna firma nie zgłosiła się. Szacunkowy koszt wykonania jest znacznie niższy niż realne wykonanie tej inwestycji. Najprawdopodobniej inwestycja nie zostanie wykonana.

SESJA - 24 października 2017 roku

Według protokołu z obrad XLV Sesji Rady Miejskiej w Blachowni, odbytej w dniu 24 października 2017 roku

Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk złożyła interpelację w sprawie wcześniejszego przygotowywania uchwał, nie na ostatnią chwilę, aby radni mieli możliwość zapoznania się z dokumentami i mogli odbywać posiedzenia komisji nie tylko przed sesją, ale w ciągu całego miesiąca.

Interpelacja pozostała bez odpowiedzi

SESJA - 26 września 2017 roku

Według protokołu z obrad XLIV Sesji Rady Miejskiej w Blachowni, odbytej w dniu 26 września 2017 roku

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk złożyła interpelacje w sprawie:

1. Nagłośnienia sali sesyjnej zapytała, kiedy zostanie wykonane?

2. Położenia nakładki asfaltowej na ulicy Partyzantów, Księżycowej i Handlowej zapytała, kiedy zostaną wymienione rury kanalizacyjne przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie a następnie, kiedy zostanie ogłoszony przetarg? Zapytała również czy możemy liczyć na dofinasowanie z tak zwanych schetynówek? Prosiła o wyremontowanie ulic w tym roku.

Burmistrz Blachowni udzieliła odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski radnych:

Przewodniczącej Rady Miejskiej Edycie Mandryk w sprawie:

1. Nagłośnienia sali sesyjnej odpowiedziała, że musimy wygospodarować na ten cel środki w budżecie. Jest szansa, że środki będą w tym roku.

2. Położenia nakładki asfaltowej na ulicy Partyzantów, Księżycowej i Handlowej poinformowała, że wniosek złożony na dofinansowanie dróg ze schetynówek otrzymał 12 punktów. Ilość punktów jest uzależniona od obiektów położonych przy drogach np. szkoła, ośrodek zdrowia, kościół itp.

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało dokumentację projektową na wymianę wodociągu, obecnie oczekuje na pozwolenie na budowę. WPWiK w pierwszej kolejności wykona wymianę wodociągu w ulicach, na które jest zabezpieczone dofinansowanie w budżecie Gminy na położenie nakładki asfaltowej. Gmina postara się w tym roku położyć nakładkę i wyremontować ulice, w których Wodociągi wykonają wymianę wodociągu.

Interpelacja z dnia 18 lipca 2017 r.

 

Dotyczy: ułożenia nakładki asfaltowej na ulicach: Partyzantów, Marii Curie Skłodowskiej, Księżycowej i Handlowej.

 

Zwracam się ponownie do Pani burmistrz z prośbą dotyczącą ułożenia nakładki asfaltowej na ulicach Partyzantów, Marii Curie Skłodowskiej, Księżycowej i Handlowej. Wiem, że remont ww. ulic został zgłoszony w ramach tzw. schetynówek i choć wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony, to podobno jest jeszcze szansa, że znajdą się dodatkowe pieniądze w programie, umożliwiające dofinansowanie remontu tych ulic jeszcze w tym roku.

Proszę mieć na uwadze, że kilka lat temu przy okazji budowy kanalizacji wykonana została podbudowa, która z każdym rokiem ulega coraz większej degradacji, co z każdym dniem zwiększa koszty zaplanowanych prac. Na przestrzeni tych lat w podbudowie powstały dziury i wgłębienia uniemożliwiające bezpieczne poruszanie się, a podczas opadów deszczu powstają spore kałuże, które trudno jest ominąć. Należy pamiętać, że po ww. drogach każdego dnia, nawet kilka razy dziennie poruszają się mieszkańcy, którzy dojeżdżają do pracy, szkoły czy na zakupy.

Proszę zatem w imieniu mieszkańców i swoim, żeby w razie nieotrzymania dotacji wykonać nakładkę na tych ulicach jeszcze w tym roku, a brakującą kwotę wygospodarować z oszczędności oraz z inwestycji, których realizacja w tym roku z różnych powodów nie dojdzie do skutku.