Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
717811
DzisiajDzisiaj101
RazemRazem717811
Thursday, 21, styczeń 2021

Interpelacje

Interpelacje część III - czerwiec

12. Proszę o informację, czy przy okazji remontu ulicy Parkowej  zostanie wybudowany parking pod blokami?

 

Odpowiedź:

 

Na ten moment nie budujemy parkingu. To jest pierwszy etap ulicy Parkowej i ulica Miodowa. (…) Ulica Miodowa też bez parkingu, to nie są nasze tereny.

 

13. Proszę, aby pomyśleć o zakupie i ułożeniu trawy rolowanej przy brodziku. Dobrze, że została ułożona opaska z kostki betonowej, natomiast brakuje jeszcze trawy. W tym momencie widać czarny pył, który nie przypomina ani ziemi, ani piachu.

 

Odpowiedź:

 

Zobaczymy w jakim jest stanie ta trawa po ubiegłym roku. Możemy ją wyłożyć, ale myślę, że przede wszystkim trzeba tam usypać żółtego piasku i tyle. Natomiast trawy rolowanej na ten moment nie przewiduję.

 

Ja:

- Żółty piach nie do końca jest dobrym pomysłem, ponieważ znowu dzieci będą wnosiły go do środka basenu.

 

Pani burmistrz:

- Tak. Jest zrobiona opaska z kostki brukowej, żeby była możliwość otrzepania nóżek, nie wchodzenia bezpośrednio z piasku do wody. Jeżeli będzie taka potrzeba, to ewentualnie taką trawę rolowaną będzie można…Rozważę. Na ten moment nie wiem. Natomiast trawy rolowanej nie przewiduję.

14. Proszę także o skierowanie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pytania, czy możliwe byłoby zwiększenie dopuszczalnej prędkości na ulicy Częstochowskiej z obecnych 50 km/h do 70 km/h na odcinku od ulicy Cmentarnej do ulicy Starowiejskiej. Obowiązujące ograniczenie wynikające z oznaczenia tego odcinka drogi jako teren zabudowany jest niepotrzebne, ponieważ istnieje tam szeroki chodnik i nie występuje konieczność przechodzenia na drugą stronę jezdni. Ograniczenie prędkości jest często wykorzystywane przez policję do łapania kierowców przekraczających prędkość.

 

Odpowiedź:

Dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym, o tym mówi prawo o ruchu drogowym. Nie mamy tutaj takiej możliwości. Zarządca drogi wykonuje projekt organizacji ruchu i w tym projekcie są wskazania, jaka jest dopuszczalna prędkość, ewentualnie znaki drogowe związane z tą prędkością.

 

Ja:

- Dlatego proszę, aby skierować pismo z taką prośbą.

 

Pani Burmistrz:

- Prawo jasno mówi, jaka jest dopuszczalna prędkość. Myślę, że to jest do innych organów skierowane pismo.

 

 

15. W jaki sposób rozwiązany został problem niedrożnej kanalizacji deszczowej na łuku ulicy Miodowej tuż przy ogródkach działkowych, gdzie zawsze w czasie opadów zbiera się woda?

 

Odpowiedź:

Badaliśmy tę sprawę, robimy w tej chwili rozpoznanie, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo dlaczego tam ta woda się zbiera. Staraliśmy się tak z Inspektorem Nadzoru Budowlanego konstruować tę drogę i ewentualnie doprowadzić, aby nie było takich sytuacji. Niemniej jednak będziemy rozważać jakieś odwodnienie. Na pewno tak.

 

16. Czy Gmina wie, kiedy rozpoczną się prace związane z budową gazociągu i czy jest prowadzony w tym zakresie dialog z gazownią?

 

Odpowiedź:

Sprawa gazyfikacji Gminy wygląda następująco...

Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy mogli zaprosić, bo Państwo mieliście kilkakrotnie możliwość kontaktu z projektantami i wykonawcą tej inwestycji. W tej chwili wpływają do Urzędu różnego rodzaju uzgodnienia wejścia w teren. Powiedziałabym, że jest to praca na żywym organizmie. Ale jeśli jest potrzeba takiej informacji, możemy w porozumieniu z Panem przewodniczącym umówić takie spotkanie ponownie, ale powiem szczerze, że cały czas to się dzieje. Dostajemy decyzje, które muszą się uprawomocnić, wejścia w teren, które wcześniej zostały uzgodnione. Nie wiem czy termin do końca 2014 roku zostanie przez tę firmę dotrzymany. Ale na pewno Państwo robią wszystko, aby tego terminu dochować. Związane jest to z dofinansowaniem unijnym i myślę, że tak. Natomiast jeśli jakaś szczegółowa informacja jest potrzebna, spowodujemy z Państwem w jakimś dogodnym terminie takie spotkanie.

 

 

 

 

 

Kolejna sesja planowana jest na początek lipca.

Jak zwykle czekam na Państwa sygnały.