Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
717809
DzisiajDzisiaj99
RazemRazem717809
Thursday, 21, styczeń 2021

Interpelacje

INTERPELACJA KLUBU RADNYCH "RAZEM DLA GMINY BLACHOWNIA" , 8 maja 2014 roku

Dla realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Blachownia, przy wsparciu środków unijnych, w przekonaniu Klubu Radnych „Razem dla Gminy Blachownia” nieodzowne jest opracowanie aktualnej strategii rozwoju gospodarczego na lata 2014-2020 popartej Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Wydaje się to celowe i zasadne, choć może nieco spóźnione, aby stworzyć taki plan na rzecz przynajmniej aktualizacji istniejącej strategii i dostosowania go do aktualnych i przyszłościowych zamierzeń inwestycyjnych jakie będą realizowane do roku 2020.

Widzimy potrzebę udziału w opracowaniu propozycji zadań do strategii przedstawicieli społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, radnych, prywatnego i państwowego biznesu czy chociażby byłych włodarzy naszej Gminy. Powołanie zespołu w liczbie 15 – 20 osób, którego zadaniem byłoby wypracowanie po konsultacjach środowiskowych strategii określającej szanse rozwojowe Gminy oraz rzeczywiste potrzeby mieszkańców.

 

Takie działania pozwolą skoordynować i nakreślić docelowe działanie w przygotowaniu poszczególnych zadań inwestycyjnych do realizacji w kontekście kompleksowego rozwiązania problemu nurtujące dane środowisko. Jest to wyjście naprzeciw postulatom mieszkańców, których punkt widzenia nie zawsze jest zgodny z zadaniami zamieszczonymi w planie inwestycyjnym zatwierdzonym przez Radę Miejską.

Proponujemy podzielić się władzą z przedstawicielami społeczności obywatelskiej, by głosy mieszkańców znajdowały swoje miejsce w zadaniach przyjętych w budżecie, dając im szansę współrządzenia, ale także i współodpowiedzialności za zmiany w przeobrażeniu naszej Gminy.

Dokument winien być przyjęty w formie załącznika do Uchwały Rady Miejskiej, by stanowił podstawę i wyznacznik kierunku działania docelowej realizacji tematyki przyjętej w strategii.

Interpelacja, którą kierujemy do Pani Burmistrz ma swoje mocne argumenty na rzecz jej wprowadzenia w życie. Wyrażamy nadzieję, że zostanie przychylnie rozpatrzona i znajdzie uzasadnienie w realizacji przyszłościowych zadań inwestycyjnych.

Bożena Forma

Edyta Mandryk

Krzysztof Imiołek

Marek Kułakowski

 

 

 

 

Odpowiedź.

Pismo z dnia 26 maja 2014 r.