Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
668022
DzisiajDzisiaj148
RazemRazem668022
Saturday, 15, sierpień 2020

Interpelacje

Interpelacje międzysesyjne

1. Mieszkańcy Blachowni prosili mnie, abym zwróciła uwagę na nowe ławeczki przy ulicy Sienkiewicza i brak koszy na śmieci, które powinny znajdować się przy każdej z nich. Leniwi obywatele naszego miasta wyrzucają odpady do donic z tujami postawionymi obok.

Uzyskałam już odpowiedź w tej sprawie od Kierownika Referatu Organizacyjnego Pani Katarzyny Nowak, która zapewnia mnie, że możliwość zamontowania dodatkowych koszy ulicznych będzie brana pod uwagę przy planowaniu budżetu na najbliższy rok.

2. Druga interpelacja dotyczyła zainstalowania lustra na skrzyżowaniu ulicy Dobrej z ulicą Cmentarną, a także oznakowania skrzyżowania ulicy Parkowej z ulicą 1 Maja.

 

Skrzyżowanie ulicy Dobrej z ulicą Cmentarną.

Odpowiedź: moje uwagi zostały przekazane projektantowi.

 

Treść interpelacji i odpowiedzi - poniżej.

Mieszkańcy wyjeżdżający z ulicy Dobrej mają utrudnioną widoczność spowodowaną z jednej strony ogrodzeniem betonowym, a z drugiej strony gęstą roślinnością.

Wyjazd z ulicy Dobrej w ulicę Cmentarną.

 

Widok z ulicy Cmentarnej.

 

Skrzyżowanie ulicy Parkowej z ulicą 1 Maja, na wysokości firmy "Hermex".

Obecnie obowiązuje tutaj reguła prawej dłoni, ale nie zawsze jest to respektowane przez kierowców. Podobno jest to dobre miejsce na wystawkę, czyli świadome spowodowanie stłuczki.