Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
651866
DzisiajDzisiaj158
RazemRazem651866
Tuesday, 14, lipiec 2020

Interpelacje

Interpelacje, interpelaje... sesja cz.III

Z powodu nie uzyskania dofinansowania do remontu ulicy Wielkoborskiej, proszę o rozważenie przesunięcia środków przeznaczonych na ten remont na inne zadania, które nie mają żadnych szans na dofinansowanie. Myślę, że w przypadku ulicy Wielokoborskiej można spróbować uzyskać dotację w przyszłym roku lub porozumieć się z Prezydentem Częstochowy, aby partycypował w kosztach. Proszę mieć także na uwadze, że za dwa może trzy lata rozpocznie się budowa autostrady i będzie można spróbować wynegocjować z firmami budującymi odcinek przebiegający przez naszą gminę, aby w ramach szkód dokonały remontu tej oraz innych dróg. Bez wątpienia ulica Wielkoborska będzie służyła jako droga dojazdowa do budowy i w przypadku, gdy ją teraz wyremontujemy może się okazać, że za kilka lat znowu będziemy musieli ją naprawiać.

 

Odpowiedź udzielona przez Panią Burmistrz:

 

Nie przewiduję takiej możliwości. Mieszkańcy ulicy Wielkoborskiej bardzo długo czekali na tą drogę. Jest ona w stanie fatalnym.(…) Nie przewiduję zmian, jeśli chodzi o przesunięcie tej drogi na inny rok. Tak jak uchwalony został budżet będę chciała ją zrealizować. Przewiduję to na okres wakacyjny. Teraz jak Państwo wiecie jest ona w tak złym stanie, że musimy zasypać te dziury, bo to będzie też podłoże do tego, żeby później położyć, sfrezować i położyć nowy asfalt. (…) Jeśli będziemy ubiegać się o schetynówkę w przyszłym roku, to znajdziemy jakąś inną drogę.

 

 

 

 

 

 

 

A co z ulicami: Tartakowa, Krucza, Żurawia, Wronia ...?

 

Na sesji usłyszeliśmy, że „będą podjęte działania, bo szczególnie dwie ulice są w błocie”.

 

Spytałam więc, co to znaczy, że będą podjęte działania? Co będzie zrobione? Czy będą zasypane dziury?

 

Odpowiedź:

Możliwe, że tak. Zobaczymy na ile nam pozwolą środki finansowe. Na pewno nie będzie asfaltu, bo nie mamy pieniędzy. Jak Państwo wiecie budżet jest uchwalony(…)