Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
936410
DzisiajDzisiaj241
RazemRazem936410
Friday, 08, grudzień 2023

Interpelacje

SESJA - 26 września 2017 roku

Według protokołu z obrad XLIV Sesji Rady Miejskiej w Blachowni, odbytej w dniu 26 września 2017 roku

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk złożyła interpelacje w sprawie:

1. Nagłośnienia sali sesyjnej zapytała, kiedy zostanie wykonane?

2. Położenia nakładki asfaltowej na ulicy Partyzantów, Księżycowej i Handlowej zapytała, kiedy zostaną wymienione rury kanalizacyjne przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie a następnie, kiedy zostanie ogłoszony przetarg? Zapytała również czy możemy liczyć na dofinasowanie z tak zwanych schetynówek? Prosiła o wyremontowanie ulic w tym roku.

Burmistrz Blachowni udzieliła odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski radnych:

Przewodniczącej Rady Miejskiej Edycie Mandryk w sprawie:

1. Nagłośnienia sali sesyjnej odpowiedziała, że musimy wygospodarować na ten cel środki w budżecie. Jest szansa, że środki będą w tym roku.

2. Położenia nakładki asfaltowej na ulicy Partyzantów, Księżycowej i Handlowej poinformowała, że wniosek złożony na dofinansowanie dróg ze schetynówek otrzymał 12 punktów. Ilość punktów jest uzależniona od obiektów położonych przy drogach np. szkoła, ośrodek zdrowia, kościół itp.

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało dokumentację projektową na wymianę wodociągu, obecnie oczekuje na pozwolenie na budowę. WPWiK w pierwszej kolejności wykona wymianę wodociągu w ulicach, na które jest zabezpieczone dofinansowanie w budżecie Gminy na położenie nakładki asfaltowej. Gmina postara się w tym roku położyć nakładkę i wyremontować ulice, w których Wodociągi wykonają wymianę wodociągu.