Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Get Adobe Flash player
595461
DzisiajDzisiaj33
RazemRazem595461
Monday, 16, grudzień 2019

Aktualności

Interpelacje_22_czerwca_2011

IX Sesja Rady Miejskiej - 22 czerwca 2011 roku

 

Moja pierwsza interpelacja dotyczyła hali widowiskowo - sportowej.

Zaniepokojona sprawą hali widowiskowo - sportowej, a w szczególności zamieszaniem związanym z oddaniem hali do użytku oraz zastrzeżeniami co do rzetelności wykonania obiektu złożyłam interpelację związaną z nurtującymi mnie problemami.

odpowiedź - więcej...

Druga interpelacja dotyczyła kosztu remontu brodzika w parku przy zalewie.

W odpowiedzi usłyszałam, że koszt remontu wyniósł -  9.900 zł.

 

Widok brodzika po remoncie.

 

 

 

Pani Burmistrz skorzystała z przysługującego Jej prawa i na interpelację w sprawie hali uzyskałam odpowiedź ustną.

Usłyszałam, że odbiór budowlany hali widowiskowo - sportowej nastąpił, natomiast nie odebrany został jeszcze bezusterkowy przedmiot umowy, czyli hala. Cały czas mają miejsce rozmowy z Wykonawcą.

Pani Burmistrz zapewniła, że obecne użytkowanie hali nie utrudni ewentualnego dochodzenia swoich praw przed sądem w sporze z Wykonawcą.

 

Dowiedziałam się też, że za wykonaną usługę firmy zewnętrznej, która wykonała zalecenia Państwowej Straży Pożarnej nie zapłacono. Jest to kwota 1.200 zł.

Zadałam także pytanie, czy w trakcie budowy inspektor nadzoru nie zauważył, że prace wykonywane są niewłaściwie oraz, że występują znaczące opóźnienia w wykonywanych pracach.

Otrzymałam odpowiedź, że opóźnienia były. Był inspektor nadzoru, stąd wezwania, aby wykonawca uchybienia naprawił.

Zwróciłam także uwagę na fakt, ze zgodnie z zapisem umowy Zamawiający powołał inspektora nadzoru, który był uprawniony do wydawania Wykonawcy poleceń związanych z jakością i ilością robót, które były niezbędne do prawidłowego oraz zgodnego z umową i obowiązującymi przepisami, wykonania umowy.

Na pytanie, czy ustalono, że pracownicy odpowiedzialni za realizację umowy ze strony Zamawiającego dopełnili należycie wszystkie nałożone na nich obowiązki związane z kontrolą realizacji inwestycji, odbiorem prac oraz należytym przygotowaniem hali do użytkowania pod względem technicznym i prawnym, uzyskałam odpowiedź,

że jeżeli inspektor nadzoru budowlanego odebrał pracę, to hala jest możliwa do użytkowania i nic nie zagraża bezpieczeństwu, zdrowiu, życiu...w przebywaniu na hali.

 

Treść interpelacji w załączniku.